Skip to content

Tym razem przygotowałam dla Was materiał, który będzie dla Was i Waszych kursantów motywacją do rozmów o przyjaźni.

Lekcja najlepiej sprawdzi się na poziomie B2/C1, ale po lekkich modyfikacjach można ją też wykorzystać z uczniami na poziomie B1.

Jak wszystkie lekcje, także ta oparta jest na materiale autentycznym – video-przewodniku o tym, jak utrzymać przyjaźń na lata.

Do tematu przygotowałam wiele ciekawych pytań do dyskusji, a także zestaw idiomów i zwrotów przydatnych do opisywania relacji międzyludzkich.

Zestaw kończy się zadaniem na słowotwórstwo, tak ukochane przez wszystkich uczniów ;-), które przygotowałam na podstawie artykułu mówiącego o tym, co nasze czyny zdradzają o naszym charakterze. Lekcja powinna wam zająć około 60 minut, ale możecie ją spokojnie wydłużyć do 90 minut zadając dodatkowe pytania, pracę w grupach czy prosząc o napisanie krótkiego opisu siebie, swojego przyjaciela, czy innego kursanta z grupy ;-).

Owocnej pracy!

Skontaktuj się ze mną!

    Uzupełniając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
    Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Nowak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Rozgadani – Sandra Małecka-Szymaniak, ul. Nowomiejska 20 lok. 9, 20-619 Lublin, NIP: 7123137881. Podane dane osobowe będą przetwarzane, aby skontaktować się z Tobą oraz udzielić odpowiedzi na zadane przez Ciebie zapytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Tobie uprawnieniach, znajduje się w Polityce Prywatności.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *