Skip to content

Drodzy!

To już trzecia gotowa lekcja, którą dla Was przygotowałam.

Poprzednie lekcje znajdziecie tutaj: przyjaźń i tutaj: zmiany w życiu.

Tym razem temat jest niezwykle ważny, a inspiracją były wydarzenia obecnie dziejące się w naszym kraju.

Dzięki przygotowanej przeze mnie lekcji, będziecie mogli porozmawiać na temat siły kobiet i kształtowania naszej tożsamości w społeczeństwie od najwcześniejszych lat życia.

Lekcja najlepiej sprawdzi się na poziomie B2/C1, ale po lekkich modyfikacjach można ją też wykorzystać z uczniami na poziomie B1.

Jak wszystkie lekcje, także ta oparta jest na materiale autentycznym – przemówieniu Reshmy Saujani na jednej z konferencji TED. Praca domowa nazuje natomiast na autentycznym artykule prasowym.

Do tematu przygotowałam wiele ciekawych pytań do dyskusji i słownictwa do opisywania cech charakteru, a w ramach zadania domowego będziecie mieli okazję poćwiczyć słowotwórstwo.

Lekcja powinna wam zająć około 60 minut, ale możecie ją spokojnie wydłużyć do 90 minut zadając dodatkowe pytania czy robiąc zadanie z pracy domowej na lekcji.

Owocnej pracy!

Skontaktuj się ze mną!

    Uzupełniając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
    Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Nowak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Rozgadani – Sandra Małecka-Szymaniak, ul. Nowomiejska 20 lok. 9, 20-619 Lublin, NIP: 7123137881. Podane dane osobowe będą przetwarzane, aby skontaktować się z Tobą oraz udzielić odpowiedzi na zadane przez Ciebie zapytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Tobie uprawnieniach, znajduje się w Polityce Prywatności.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *