Skip to content

Howdy!

Tym razem przygotowałam dla Was lekcję na poziomie C1 (ale zdolne osoby na B2 też sobie z nią poradzą :)), której tematem są zakupy. To shop or not to shop? to lekcja, która zachęci Was (drodzy uczniowie) lub Waszych kursantów (drodzy nauczyciele) do zastanowienia się nad tym, jak wyglądają Wasze zwyczaje zakupowe, ile wydajecie na niepotrzebne rzeczy i co można zrobić, by ograniczyć nieco ilość kupowanych rzeczy.

Lekcja opiera się na materiale autentycznym – video nagranym przez Matt’a D’Avellę, dzięki któremu kursanci poznają ogrom nowego zaawansowanego słownictwa związanego z tematem zakupów i będą mieli okazję do dyskusji na ten temat. W zestawie znajdziecie także zadanie z lukami bazujące na artykule prasowym o uzależnieniu od zakupów. W ramach pracy domowej uczniowie oglądają ostatnią część nagrania oraz rozwiązują do niego zadanie, a także przygotowują krótki tekst z wykorzystaniem poznanego na lekcji słownictwa.

Przeprowadzenie lekcji powinno Wam zająć około 60 minut, można bez problemu rozciągnąć do na zajęcia 90-minutowe, a materiał nadaje się zarówno dla grup, jak i na zajęcia indywidualne.

Dajcie znać, jak lekcja sprawdziła się na Waszych zajęciach! ?

Psst!

Czy korzystaliście już z innym moich gotowych lekcji?

Znajdziecie je tutaj:

Changes in life (B2/C1)

Friends are forever? (B2/C1)

How to raise a powerful girl (B2/C1)

1 Komentarz

  1. Agata
    9 stycznia, 2023 @ 2:24 pm

    Bardzo ciekawy temat gotowej lekcji, który może poprowadzić do ożywionej dyskusji podczas zajęć. Fajnie, że lekcja wykorzystuje materiał autentyczny. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *