Skip to content

Obecnie w internecie można znaleźć wiele różnorodnych aplikacji do nauki języków obcych. Szczerze mówiąc, według mnie wiele z nich jest nieciekawych, niezbyt pomocnych i po prostu nudnych. Niestety, z moich obserwacji wynika, że to właśnie te niejakie aplikacje są najgłośniej promowane, a o naprawdę dobrych aplikacjach słyszymy niewiele. W związku z tym przygotowałam dla was zestawienie siedmiu świetnych aplikacji do nauki języków, które są nie tylko skuteczne, ale też korzystanie z nich da wam wiele frajdy!

#1 Squid

Squid to aplikacja-marzenie. Zwłaszcza dla uczących się języka angielskiego. W Squid znajdziecie selekcję przeróżnych, ciekawych artykułów podzielonych na wiele kategorii. To wy decydujecie, z której kategorii newsy zostaną wam pokazane w aplikacji. 

W języku angielskim do wyboru macie aż 60 kategorii, a wśród nich cudowna kategoria Learning English, w której artykuły są oznaczone poziomem, w tekście zaznaczone jest trudniejsze słownictwo, a na końcu jest quiz, w którym możecie sprawdzić, czy dobrze zapamiętaliście nowe słówka. Ponadto artykuły możecie edytować, robić w nich notatki, zakreślać zakreślaczem czy dodwać symbole. Absolutny hit!

#2 HiNative

HiNative to aplikacja, w której możecie zadać jakiekolwiek pytanie językowe natywnym użytkownikom przeróżnych języków, a także pomóc osobom uczącym się języka polskiego ;-). Możecie zadawać pytania o gramatykę, słownictwo, stylistykę, a także nagrać swoją wypowiedź i zapytać, czy właściwie wypowiadacie dane słowo lub czy wasz akcent brzmi naturalnie. Super sprawa, co nie?

#3 Quizlet

To aplikacja, którą część z was pewnie zna. W Quizlecie możecie tworzyć listy słownictwa, a potem ćwiczyć je na różne sposoby. System wygeneruje dla was fiszki, ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, tłumaczenie, dopasowanie słów, testy z różnymi zadaniami, a nawet grę grawitacja oraz spotkania live. System zapamiętuje, z którymi słowami radzicie sobie dobrze, a z którymi gorzej i od tego uzależnia częstotliwość pokazywania ci tych słów w ćwiczeniach. Ponadto możecie korzystać z gotowych zestawów stworzonych przez inne osoby, dzięki czemu ominie was żmudne wklepywanie słownictwa samodzielnie. 

#4 Tandem

Tandem to cudowna aplikacja, w której możecie rozmawiać z ludźmi z całego świata we wszystkich możliwych językach. Jeżeli będziecie mieć szczęście i traficie na ambitnego native’a, będzie on poprawiał wasze błędy na bieżąco w bardzo wygodny i przejrzysty sposób, jak nauczyciele (zobacz zdjęcie poniżej). Chętnych do rozmawiania jest bardzo wiele, bez problemu kogoś znajdziecie. A rozmawiać możecie na czacie, a także w rozmowach audio i video. 

#5 HelloTalk

HelloTalk jest nieco podobne do Tandem’a. Również możecie rozmawiać z ludźmi z całego świata i również mogą oni poprawiać wasze błędy i udzielać wam wskazówek językowych. Możecie też nagrywać wiadomości głosowe, publikować na swoim profilu, a natywni użytkownicy będą mogli wasze wypowiedzi poprawiać lub ulepszać. 

Oprócz tego w aplikacji znajdziecie gotowe lekcje językowe, artykuły do przeczytania  i ćwiczenia do materiałów audio i tekstów na różnych poziomach zaawansowania.

#6 Lyricstraining

To apka, w której możecie ćwiczyć znajomość języka poprzez słuchanie muzyki. Możecie wybrać tam poziom zaawansowania oraz szybkość pokazywanych treści. Waszym zadaniem jest uzupełnianie luk w tekście piosenki, zaznaczanie własciwej odpowiedzi czy dopasowywanie słów do luk. Sama przyjemność!

#7 DWLearnGerman

Jedna w zestawieniu aplikacja tylko do nauki niemieckiego. Została stworzona przez Deutsche Welle, które ogólnie odwala kawał dobrej roboty w przygotowaniu materiałów do nauki języków obcych. Na ich stronie internetowej znajdziecie mnóstwo prawdziwych perełek. Aplikacja natomiast to zbiór filmików do nauki na różnych poziomach zaawansowania, do których przygotowano zestaw różnych ćwiczeń. Są świetne i sama z przyjemnością korzystam z nich na prowadzonych przeze mnie lekcjach niemieckiego. Viel Spaß! 

Skontaktuj się ze mną!

    Uzupełniając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
    Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Nowak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Rozgadani – Sandra Małecka-Szymaniak, ul. Nowomiejska 20 lok. 9, 20-619 Lublin, NIP: 7123137881. Podane dane osobowe będą przetwarzane, aby skontaktować się z Tobą oraz udzielić odpowiedzi na zadane przez Ciebie zapytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Tobie uprawnieniach, znajduje się w Polityce Prywatności.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *