Skip to content

W radiu właśnie leci „Last Christmas, I gave you my heart…”, a w telewizji pojawiła się już świąteczna reklama Coca-Coli? Jeśli tak, to pewnie już czujesz, że świąteczny klimat zaczyna Cię ogarniać, a wraz z nim może pojawić się ekscytacja albo lekki stres związany z corocznym wybieraniem idealnych prezentów dla bliskich!

W tym roku postanowiłyśmy wyjść z pomocą i dzisiaj mamy dla Ciebie coś idealnego na tę okazję, we’re handing it to you on a silver platter! Przedstawiamy listę ciekawych, przydatnych i interesujących pomysłów na prezenty, których głównym celem jest doskonalenie angielskiego! Nie martw się, nie sugerujemy kupowania bliskiej osobie słownika czy podręcznika do angielskiego – te propozycje to sama przyjemność, a poprawa języka to tylko efekt uboczny – sounds like a win-win situation, doesn’t it? 😉

1. Kurs związany z hobby w języku angielskim

Inwestowanie w doświadczenia bardziej niż w fizyczne przedmioty jest ekstra! Strony takie jak Skillshare, Coursera czy Udemy oferują różnorodne kursy, począwszy od malarstwa, przez robienie makramy, składanie modeli samolotów, aż po profesjonalne fotografowanie – a to wszystko po angielsku i to największy atut tego prezentu. 🙂 To prezent 2w1 – obdarowana czy obdarowany nauczy się nowej umiejętności i zrobi to po angielsku!

2. Książka po angielsku

Wiele osób marzy o czytaniu książek w języku oryginalnym. Może nawet próbowali, ale niestety bardzo często zderzenie z językiem literackim jest dla mniej zaawansowanych lub obytych z językiem osób trudne do przejścia i czytanie staje się zwyczajnie męczące.  Dla miłośników czytelnictwa mamy idealne rozwiązanie – książki w oryginale z dodatkowym słownikiem lub książki dostosowane do konkretnego poziomu językowego (np. wydawnictwa Penguin Readers, Edgard, Wydawnictwo ze Słownikiem). To cudowne opcje, które ułatwią rozpoczęcie przygody z czytaniem po angielsku i z pewnością przyniosą ogromną satysfakcję z przeczytania pierwszej książki w całości w oryginalnej wersji!

3. Dostęp do platformy z audiobookami

A może ktoś zamiast czytać książki, woli ich słuchać? Tu również mamy wiele możliwości, np. platforma BookBeat oferuje bogatą kolekcję książek po angielsku. To prosty (dla kupującego) prezent, a zarazem praktyczny i dostępny zawsze i wszędzie dla obdarowanego. Psst! Jako dodatek do subskrypcji możesz sprezentować też bliskiej osobie wygodne słuchawki do słuchania audiobooków!

4. Abonament lub subskrypcja na platformę nauki języka angielskiego

Wielu z nas ciągle powtarza, że chciałoby „coś zrobić” ze swoim angielskim, ale brakuje czasu albo pomysłu, jak to zrobić. Dlaczego więc nie ułatwić komuś tej trudnej drogi i nie wykupić subskrypcji na jakiejś ciekawej platformie? Wystarczy zainstalować aplikację lub zalogowować się na stronie (a i tak telefon zawsze jest pod ręką ;D) i zamiast wieczorem przeglądać śmieszne memy, przez 15 minut zajrzeć do aplikacji. Psst! Możemy Ci po cichu zdradzić, że w przyszłym roku taka subskrypcja pojawi się w ofercie Rozgadanych! Będziemy Ci o niej powoli opowiadać na początku wiosny 2024 ;-).

5. Voucher na zajęcia indywidualne, audyt językowy czy kurs językowy

To również bardzo ciekawy pomysł na prezent dla osoby, która wielokrotnie wspominała, że chciałaby „ruszyć” ze swoim angielskim, ale do tej pory żadne działania nie zostały podjęte. Audyt językowy pozwoli zorientować się, gdzie warto podszlifować braki, zajęcia indywidualne to doskonały sposób na sprawdzenie się na lekcjach 1:1, a zajęcia grupowe oferują szereg możliwości, począwszy od rozmów z innymi uczestnikami po doskonalenie wszystkich umiejętności językowych. Oczywiście zapraszamy na kursy lub zajęcia języka angielskiego (a także hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego i francuskiego) online dla dorosłych do @Rozgadani, w momencie, gdy piszemy tez tekst, wiemy, że już co najmniej 10 z Waszych bliskich znajdzie nasze kursy pod choinką! Sprawdź naszą ofertę zajęć indywidualnych TUTAJ oraz grupowych TUTAJ :-).

6. Wyjazd za granicę z kursem językowym

Jeśli budżet na to pozwala, można rozważyć zakup wyjazdu za granicę z kursem językowym. To świetna propozycja dla osób, które uwielbiają podróżować i zawsze marzyły o nauce języka w jego naturalnym środowisku – jest to na pewno ogromna motywacja do nauki. Warto sprawdzić ofertę kursów dla nastolatków, dorosłych, a także kursów związanych z konkretnym zawodem, np. professional czy business English. Takie kursy oferuje np. firma Education First (EF). Wystarczy tylko zdecydować się na miejsce i długość wyjazdu, and off you go! Sama mam za sobą 3 pobyty za granicą na kursach językowych (jeden w Berlinie i 2 w Madrycie) i to była cudowna przygoda!

7. Reportaż z krajami anglojęzycznymi w tle

Jeśli śledzisz mnie na bieżąco na Instagramie, wiesz pewnie, że absolutnie kocham reportaże! Przesyłam Ci więc porcję inspiracji na tytuły, które mogą się spodobać miłośnikom USA, Wielkiej Brytanii czy Australii.

USA

Nowojorczycy – miasto i ludzie

Ameryka po kawałku

Ameryka.pl

Ameryka i my

Detroit. Sekcja zwłok Ameryki (i cała seria amerykańska wydawnictwa Czarne)

Dreamland. Opiatowa epidemia w USA

Ku Klux Klan

AUSTRALIA

Śniadanie z kangurami

Julia w Australii

Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia

Busem przez świat. Australia za 8 dolarów

WIELKA BRYTANIA

Londyńczycy

Nowi Londyńczycy

Komu bije Big Ben

Jak wytresować lorda

Mamy nadzieję, że jeśli przed przeczytaniem tego posta miałeś/aś totalną pustkę w głowie, co kupić ukochanej osobie, teraz jesteś pełen/a pomysłów i widzisz ogrom możliwości! Zaryzykujemy stwierdzenie, że taki prezent, dobrze dobrany do zainteresowań to będzie strzał w dziesiątkę! 🙂 Odbiorca prezentu wygrywa na wielu płaszczyznach, a Ty możesz cieszyć się z pozytywnego wpływu na rozwój bliskiej Ci osoby. Pierwsze noworoczne postanowienie spełni się samo jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku!

Merry Christmas!

Rozgadani 🙂

Skontaktuj się ze mną!

    Uzupełniając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
    Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Nowak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Rozgadani – Sandra Małecka-Szymaniak, ul. Nowomiejska 20 lok. 9, 20-619 Lublin, NIP: 7123137881. Podane dane osobowe będą przetwarzane, aby skontaktować się z Tobą oraz udzielić odpowiedzi na zadane przez Ciebie zapytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Tobie uprawnieniach, znajduje się w Polityce Prywatności.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *